+90 532 666 01 84

Web Tasarım

adana web tasarimi

 

Web siteleri artık işletmelerin ve kurumların olmazsa olmaz bir parçası haline geldi. Geniş kitlelere ulaşabilmenin en etkili ve ekonomik yöntemi web siteleridir.

Çeşitli araştırmalarda web sayfalarının pazarlamaya, bilinirliğe, insan iletişimlerine gibi konularda etkisini ortaya koyarak gerekliliğini ve faydalarını acıkça belirtmiştir.

Ancak bir sitesinin faydalı olabilmesi için belirli standartlara sahip olması gerekir. Web sayfaları iyi kodlanmış olmalı ve kaliteli içerik girilmeli. Yani SEO kurallarına uygun olmalı. Aksi durumda

arama motorları (google, bing, yandex...) tarafından göz ardı edilerek alt sıralarda kalır.

Bunun sonucunda da hiç bir zaman beklenen etkiyi yaratamaz, amacına hizmet edemez. Bundan dolayı detaylı bilgi ve tecrübe konusu olan web tasarımı hizmeti yetkin uzmanlardan alınmalıdır.

Çünkü sitenin yukarı sıralarda yer almasını beklediğiniz,  kurumlara katkısı olmayan kayıp süreler, size  zaman ve para maliyeti daha yüksektir.

 

Responsive (Mobil Uyumlu) tasarım

İnternet kullanıcı deneyimleri akıllı telefon ve tabletlerle birlikte tekrar değişti. İnternet Sitelerinde her geçen gün mobil ziyaretçi sayıları hızla artmaktadır. 

Bunun doğal sonucu olarak ta artık Kurumsal İnternet Siteleri Responsive yani mobil uyumlu olma zorunluluğunu ortaya çıkardı.

Evet zorunluluk çünkü mobile uyumlu olmayan web siteleri, arama motorları tarafından görüntülenmek istenmiyor. Bunun sebebi ise mobil ziyaretçiler bu tür sayfalardan çok kısa sürede çıkıp daha anlaşılır kolay kullanılan web sitelerine yöneliyor.

Yani kısacası artık sadece İnternet sitesi sahip olmak yetmiyor aynı zamanda mobil uyumlu bir siteye de ihtiyacınız var.

 

Responsive (Mobil Uyumlu) İnternet sitesi için 5 sebep

  1. Google Sıralaması : Google artık mobil uyumlu olmayan web sayfalarını göstermek istemiyor.Bunun anlamı ya hep alt sıralarda kalacaksınız yada sıralama kaybederek gerileyecek siniz. Buda ziyaretçilerin sizi arama motorlarında bulamayacağı anlamına geliyor.
  2. SEO yönetimi: SEO (Search Engine Optimization - Arama Motoru Optimizasyonu ) açısından daha yönetilebilir düzgün görüntülenen kaliteli içerikli siteler üretilebilir.
  3. Düşük Maliyet: İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu Mobil ziyaretçilerden oluştuğu için bu talebede tek site ile cevap verebilirsiniz. Diğer türlü mobile özel ayrı bir siteniz olmalısı gerekir ve bu da maliyetin ikiye katlanması demektir.
  4. Kullanıcı deneyimi: Kullanım kolaylığı sayesinde ziyaretçiler aradıkları içeriklere kolayca ulaşırlar. Buda kullanıcının sitenizde daha çok vakit geçireceği ve tekrar ziyaret edeceği anlamına gelir.
  5. Önemli bilgilere erişim: Masaüstü bilgisayarlara göre tasarlanmış bir web sayfasında satış sözleşmesi ve iade koşulları, duyurular gibi önemli ve uzun metin bilgileri yeterince net okunmayabilir. Buda bazı sorunları beraberinde getirir.

 

Yukarı